Leállástól félnek a dolgozók Csurgón
2009. március 09.Leállástól félnek a dolgozók a legnagyobb foglalkoztatónál
2009. március 2. 13:10 , Legutóbb frissítve: 2009. március 2. 13:14 Varga Andrea
Harmincegy ember elbocsátásáról beszélnek a Csurgói Faipari Kft (CS-FA) dolgozói, s arról: ezen a héten még mûködik, ám jövõ héten leáll a lombosnak nevezett egység. A munkabeszüntetés elõtt álló csarnokban gyártják a lombos fából készülõ parkettát.
Azt is mondják: semmi konkrétat nem tudnak, mert tájékoztatást nem kaptak, csak annyit: a régi igazgatót menesztette a vezetés, helyébe a korábbi fõmérnök lépett. A gyár a város legnagyobb munkáltatója, az önkormányzat után.
Az üzemvezetés elõször tavaly decemberben, majd idén januárban is összehívta a munkásgyûlést, felajánlva a hat órás munkaidõt, amellyel elkerülhetõ lenne a létszámleépítés. Ám a dolgozók nem egyeztek bele a munkaszerzõdés módosításába.
Papp László igazgató akkor elmondta: 150-160-an dolgoznak – egy csarnok teljesen leállt, a fûrészüzem és a csaphornyos parkettagyár két mûszakban, nyolc órás munkarendben üzemel – , további negyven dolgozó pedig állásidõn van otthon. (Ha a munkavállaló a munkáltató mûködési körében felmerült okból nem tud munkát végezni, az emiatt kiesett munkaidõre megilleti a személyi alapbére).
Papp Lászlót egyébként 2008. november 1-jével nevezték ki, s 2009. február 28-ával mennie kellett. Úgy tudjuk: nem az õ döntése volt. Az igazgató munkába állásakor azt nyilatkozta lapunknak: fokozzák kereskedelmi tevékenységüket, új piacok felé nyitnak, s változtatnak az üzletpolitikájukon. Vagyis azokkal a partnerekkel, akik tartoznak, semmilyen kapcsolatot nem tartanak fenn a jövõben, az újaktól pedig azonnali fizetést kérnek.
Szerettük volna megkérdezni a CS-FA Kft száz százalékos tulajdonosát a SEFAG Zrt- t, hogy miért kellett mennie az igazgatónak, s van-e összefüggés a távozása és aközött, hogy nem tudták bevezetni a hat órás munkarendet? Továbbá, igaz -e, hogy a helyére újabb pályáztatás nélkül Keszericze Jenõt nevezték ki (aki az elõzõ körben már pályázott a vezetõi posztra), valamint azt is: bevezetik-e a négy napos munkahetet, kell-e leépítésre számítani, vannak-e dolgozók állásidõn és csökkentett kapacitással termelnek-e? Azonban a SEFAG Zrt nem nyilatkozott.
(Varga Andrea)
Forrás: Somogy Online