Új többség, új korszak
2007. május 20.A szavazás kihirdetését követõen a pódiumra lépõ Orbán Viktor megköszönte a jelenlévõknek a bizalmat, a tiszteletet, a feléje áradó szeretetet, s azt, hogy újabb két évre rábízták a párt irányítását. Beszéde elején az ország helyzetét illetõen elmondta: lassan minden magyar érzi, tudja, hogy ez így nem mehet tovább, s most már az új többség is rájött: a változást akarni kell. Kijelentette: a politikai vastörvényei szerint sem javulnak meg a dolgok maguktól, hanem egyre rosszabbak lesznek. "Mindig van lejjebb, mindig van hova süllyedni, mindig lehet még tovább zülleni" - mutatott rá. A régi politikát képviselõ hatalom céltalanságot, érthetetlen vitákat, sötétséget hozott az országra. Az emberek többsége világosságot akar: világos eszméket, világos célokat és világos politikát. Eljött egy új korszak ideje, de ehhez új politikai és társadalmi eszmékre van szükség.
"Kell egy zászló"
"Kell egy zászló" - jelentette ki az elnök az 1848-49-es szabadságharcra utalva, melynek leverése után számtalan volt honvéd úgy igyekezett megmenteni a magyar zászlókat, hogy akár darabokra szabdalva rejtették el, osztották szét egymás között és csempészték ki magukkal külföldre, hogy amikor majd az idõ úgy hozza, újra össze lehessen állítani azokat a lobogókat.
"A zászló a nemzet közös akaratát jelzi. Közös céljaikat, és közös értékeiket testesíti meg, vagyis azt fejezi ki, hogy az ország megvédi polgárainak értékeit, és lehetõséget ad, hogy megvalósíthassák céljaikat" - jelentette ki Orbán Viktor, arra utalva, hogy Magyarországon mindenkinek van egy darabka zászlója, azaz mindenki birtokol egy darabot az országból. Az ország nagy céljai pedig csakis az emberek kis céljaiból állhatnak össze. Kell egy zászló tehát, amely összetartásra serkenti a magyar embereket, de "a mai politika nem képes közös értékeket és közös célokra írni a magyar zászlóra. Hogy is lenne rá képes egy olyan politika, amely hazugságokra, csalásokra, a törvények kijátszására és képmutatásra épít. Hogy lenne képes közös célt adni az országnak egy olyan párt, mint az MSZP, amelynek immár bevett gyakorlata, hogy képes a hatalom megszerzése és megtartása érdekében sutba vágni az emberséget, az igazságot és a becsületet. Ezért ma üres a zászlónk" - mutatott rá Orbán Viktor.
A mostani kormány elavult dogmákra és tabukra épül, s ez az oka annak, hogy ma gyenge ország Magyarország - jelentette ki, hozzáfûzve: mindez nem jelenti azt, hogy minden és mindenki gyönge lenne Magyarországon, mert ezt a gyenge országot ma is sokan viszik a hátukon: "a reggel korán kelõ, a mindennapi nehézségekkel szembe nézõ, munkát végzõ, vállalkozó, tanító, alkotó, gyógyító, földmûvelõ emberek. Nem a spekulánsok, nem a miniszterek, nem a reklámok, nem a média" - szögezte le Orbán Viktor. Így tehát valójában nem az embereket kell megváltoztatni vagy megnevelni, hanem a politikát kell megújítani. A kormányzópártok politizálása vérszegény, és saját tehetetlenségüket próbálják az emberek nyakába varrni. Ez a tehetetlen állam lefokozza és tönkreteszi Magyarországot, beszûkíti és megrontja a magyarok lelkét.
"Ezért újra és újra, ha kell századszor is, minden rendelkezésemre álló eszközzel arra fogom buzdítani a magyar embereket, hogy mondjunk le végre a lemondásról. Számomra mindenkor az a tét, hogy meggyõzzük a magyarokat arról, lehetséges a közös nemzeti akarat. Magyarországnak újra el kell hinnie, hogy nemcsak olyan politika létezik, amely mindig további áldozatvállalásokat ír elõ a semmiért. Nem mondtam le a rendszerváltáskor kitûzött álmunkról, hogy a magyarok egyszer büszkék legyenek Magyarországra" - jelentette ki az elnök, aki azt tartja a legfõbb hivatásának, hogy a magyar zászló ismét tartalmat kapjon, s felkerüljenek rá az ország közös céljai.
Egy Magyarország van
"Egy Magyarország van, s Magyarország ma nem olyan ország, amilyen lehetne" - mondta az elnök. A magát fennhéjázóan "neoliberális"-nak valló hatalom eszméivel már torkig vannak az emberek. Arra a totális rombolásra, amelyet "reform" és "nincs más út" politikájával a jelenlegi kormány mûvel az országban, a jobboldali szövetség válasza a "kölcsönös felelõsségvállalás" elve. A "nincs más út" gondolkodásra mi azt mondjuk, hogy igenis vannak más megoldások - jelentette ki Orbán Viktor, aki szerint az új korszak elengedhetetlen alapját képezi, hogy a Magyarországon élõ emberek újra egy közösséggé váljanak. Ehhez kínálja fel a Fidesz a kölcsönös felelõsségvállalást. A közös felelõsségre épülõ, erõs Magyarország pedig ott kezdõdik, ahol a politika nem a hatalom akaratát, hanem az emberek boldogulását szolgálja.
A kormányzópártok "reformja" módszeres pusztítás
"Reformálni eredetileg annyit tesz, mint átalakítani. Senki sem vitathatja, az is átalakításnak nevezhetõ, ha egy autót, ami már nem mûködik igazán jól, ripityára törünk egy nagy kalapáccsal. Ennyiben reformnak nevezhetõ, amit a kormány az egészségüggyel, az oktatással és a közigazgatással mûvel. Módszeresen szétver mindent apró szilánkokra. Kétségtelen, egyik se mûködött tökéletesen. Sõt, némelyik rosszul mûködött. De legalább még mûködött valahogy. Most a reform jegyében sikerül elérni, hogy hovatovább egyáltalán ne mûködjenek többé. Ez a reformnak nevezett tragikomédia csúfosabban bukott meg, mint az Európa-bajnoki pályázat" - mutatott rá az elnök.
A polgári oldal képviselõi éles vitát folytatnak a kormánnyal az ország jövõjérõl, de ennek a vitának nem az a fõ kérdése, hogy milyen a kormány gazdaságpolitikája - lévén, hogy a jobboldal egyáltalán nem lát semmiféle gazdaságpolitikát részükrõl. Arra a totális rombolásra, amelyet a kormány végez, csak egy totális uralomra törõ és rossz politika képes. Ezt a "neoliberalizmus"-t valójában "nincs más út" politikának lehetne inkább nevezni.
Van jobb megoldás
"Nincs más út" - mondja a hatalmon lévõ koalíció, ám Orbán Viktor szerint "a totális reménytelenség, lemondás, beletörõdés politikája ez. Nem embernek való! Egy erõs ország hisz a változás erejében! Hiszi, hogy van más út, hogy mindig van jobb megoldás. Ideje tehát, hogy mi, magyarok ismét az a nemzet legyünk, amelynek tagjai hisznek abban, hogy a sorsukat szabadon megválaszthatják, szemben azokkal, akik papagáj módjára csak azt ismételgetik nekünk, hogy nincs választási lehetõségünk, nincs más út, amivel azt sugallják, hogy mi, magyarok mondjunk le mindenféle ambíciónkról" - jelentette ki az elnök.
A "nincs más út" politikája nem csak az egészségügyet rombolja szét, vagy lehetetleníti el a kisvállalkozókat, hanem például a "modern világ" szellemében azt hirdeti, hogy falvakra és mezõgazdaságra sincs szükség.
"Azt mondják, a vidék egyetlen feladata, hogy igazodjon a haladáshoz. A falu jövõképe a város, a családi gazdaságé a nagyüzem, a helyi igények kielégítése helyett a globális versenyhez történõ felzárkózás a feladat. Ezt ugyanaz az öntelt tudatlanság mondatja velük, mint amelyik 50-60 éve elõdeik szájából azt harsogta, hogy legyünk a vas és acél országa. Azok az elkényeztetett, új arisztokrata semmirekellõk mondják ezt, akik sose dolgoztak, sohasem küzdöttek meg semmiért, akik csak mesterséges környezetben érzik biztonságban magukat, és irtóznak mindentõl, ami valóságos, mert a valóságban azonnal kiderül róluk, hogy milyen gyengék és milyen gyámoltalanok" - szögezte le Orbán Viktor, hozzáfûzve, hogy valójában Magyarországnak és Európának egyaránt szüksége van saját mezõgazdaságra, s "a falu a jövõ életmódja".
Ugyanígy szüksége van az országnak azokra a fiatalokra, akiknek életét úgy lehetetleníti el a kormány, mintha azt akarná üzenni, hogy ne menjenek orvoshoz, ne tanuljanak tovább, ne vállaljanak gyermeket, és inkább menjenek más országba boldogulni. "Ám a kölcsönös felelõsségvállalás politikája azt üzeni a fiatalságnak: az ambícióitokat valóra válthatjátok. Úgy élhettek, ahogy akartok. Azok lehettek, akivé akartok lenni. De ehhez nektek is tenni kell. Egy erõs Magyarország sokat adhat nektek. Szabaddá tehet benneteket. De hogy megszülessen, ahhoz nektek is küzdenetek kell" - monda Orbán Viktor.
Plebejus politikát!
Az elnök arra is rámutatott, hogy Magyarország mindig akkor volt sikeres, amikor plebejus, azaz kiváltságellenes politikát folytattak az ország vezetõi. Amikor a hatalmasok az emberek oldalán álltak, és azokat képviselték, akiknek nem voltak kiváltságaik.
Az elnök véleménye szerint nem csak Magyarország, hanem a jobboldal is új korszak, és húsz év óta a legnagyobb lehetõsége elõtt áll. Ám ehhez egy egységes jobboldalra van szükség. "Én az egységben hiszek, és az egység elnöke leszek" - jelentette ki az elnök, s hozzáfûzte: a jobboldal erõinek szövetsége több mint tíz éve erõsödik, s erejét mutatja az is, hogy egy vesztes választás után is összetartottak, s így megnyertek egy következõ választást. A jobboldal erõs, mert értékeket õriz és van küldetéstudata, annak ellenére, hogy - a baloldallal ellentétben - nem örökölt semmit: sem vagyont, sem médiát, sem hálózatot, sem titkosszolgálatot.
"Mi értékeket õrzünk, és új értékeket alkotunk. Így alkottuk meg a diákhitelt, a Széchenyi tervet, az otthonteremtési támogatást, a magyar igazolványt, a Nemzeti Színházat, a párkányi hidat, az erdélyi magyar egyetemet, a Terror Házát, az önálló gazdasági minisztérium, és így növeltük több mint duplájára a minimálbért. Így valósítottuk meg a nemzeti petíciót, így vontuk be az embereket a köztársasági elnök megválasztásába, így vittük véghez a Nemzeti Konzultációt. Mi tudjuk, hogy a politika nem másoktól elvett házakból, nem a diktatúrából öröklött vagyonból és nem is médiafölénybõl épül, hanem õszinteségbõl, egyenességbõl, munkából és bizalomból" - jelentette ki Orbán Viktor.
Bármikor következzék is be a következõ választás, annak úgy kell eljönnie, hogy minden idõk legerõsebb Fidesze álljon szemben minden idõk leggyengébb MSZP-jével - mondta. Ehhez arra van szükség, hogy a jobboldal megküzdjön régi problémájával, azzal, hogy minden polgár felé világosabban kell megfogalmaznia a politikáját. Erre pedig semmi sem nyújt jobb alkalmat, mint a népszavazás.
Orbán Viktor elmondta: a rendszerváltás idején eszébe nem jutott, hogy 17 évvel a szabadság és függetlenség elnyerése után még mindig egy gyenge országban fog élni. Ám akárhogy is jutott ebbe a helyzetbe az ország, õ nem fog ebbe beletörõdni. Hívni fogni mindenkit abba az új többségbe, amely tenni akar egy erõs országért. Az elnök megígérte: fenn vagy lenn, sikerben vagy bajban, örömben vagy munkában õ mindig megtalálható lesz.
"Hiszem, hogy azok a legszentebb dolgok, amelyekbõl mindenkinek csak egy van: az élete, az édesanyja, a hazája, a becsülete. Egy hazánk van, egy becsületünk. Vállaljuk hát a felelõsséget egymásért és a hazánkért, illesszük össze a zászlónkat, és a zászlónk alatt felsorakozva kezdjük el az erõs Magyarország felépítésének kemény munkáját. Ez becsületbeli ügy" - zárta beszédét Orbán Viktor.
orbanviktor.hu - fidesz.hu